Poprvé do Špindlu

Vyrážíte do Špindlerova mlýna poprvé? Právě pro vás vznikl článek, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

 


Co vás čeká?

Pokud se do Špindlerova Mlýna vydáváte na lyže vůbec poprvé, měli byste vědět, že tady můžete sjezdovat (celkem na 27km), běžkovat (desítky upravovaných km tratí), snowboardovat, zdokonalovat svoje umění v lyžařských školách, děti ve školičkách, bavit se i dobře se najíst.

Jak se připravit na cestu?

Ještě před cestou si v ideálním případě zakupte skipas online. Od roku 2019 se tady skipasy prodávají ve stejném režimu jako například letenky, takže pokud budete vše řešit s předstihem, můžete výrazně ušetřit.

Jak ušetřit?

Kde zaparkovat?

Až do Špindlu dorazíte, zaparkujte buď na centrálním parkovišti P2 Hromovka (odtud můžete přímo využívat sjezdovky na Hromovce a ve Svaté Petru) nebo dojeďte až na parkoviště P3 Medvědín (odtud můžete přímo využívat sjezdovky na Medvědíně a na Horních Mísečkách). Obě parkoviště jsou zdarma a najdete v jejich blízkosti vše důležité: infocentra s prodejem skipasů, toalety, občerstvení a restaurace, dolní stanice lanovek, lyžařské školy a parky, půjčovny lyžařského vybavení a obchody se sportovními doplňky a oblečením.


Kde lyžovat?

Na vrcholy vede několik sedačkových lanovek, včetně nejmodernější vyhřívané šestisedačkové lanovky na Pláň, a k dispozici je celá řada vleků. Svoji ideální sjezdovku si v nabídce najdou jak rodiny s dětmi a začínající lyžaři, tak i zkušení a nároční sjezdaři a snowboardisté. Je připraveno několik specialit v podobě funtracku (areál Hromovka) či snowparku (areál Mísečky) s celou řadou různorodých prvků. A jestli máte rádi večerní lyžování, v areálu Hromovka si přijdete na své. Najdete zde nejdelší a nejlépe osvětlenou sjezdovku.

Všechny části skiareálu jsou propojeny skibusy, kterými se můžete přepravovat zdarma.

Webkamery
Skiareál LIVE


Máte další otázky?

Jděte na stránku Věděli, jste že..., kde se dozvíte další zajímavé informace z provozu areálu.

 

Jít na Věděli jste, že...→Letní provoz zahajujeme 1. května, těšíme se na Vás!

více info