Parkování


Město Špindlerův Mlýn nabízí několik parkovacích ploch, na nichž můžete svá vozidla odstavit ať už na den, či na delší dobu. Provozovatelem většiny parkovišť jsou Služby města Špindlerův Mlýn, s.r.o.


DŮLEŽITÉ INFORMACE O PARKOVÁNÍ VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

Parkoviště P2 a P3 (u lanovek) budou od tohoto týdne fungovat v novém nočním režimu. Stále platí, že pro denní návštěvu lyžařů jsou parkovací plochy zcela bez poplatku – od 7:00 do 22:00 budete i nadále parkovat ZDARMA. V případě, že zanecháte své vozidlo na parkovišti mezi 22:00 a 7:00, Vám bude účtován poplatek 1 000 Kč za parkování při překročení provozní doby parkovišť. V noci nebude vjezd na parkoviště umožněn vůbec. Ztráta parkovacího lístku je spojena s poplatkem ve výši 3 000 Kč.

Věříme, že nově zavedený režim zamezí neoprávněnému stání na parkovištích v nočních hodinách, což bude předcházet komplikacím spojeným s jejich údržbou a plnohodnotným parkováním následující den.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.


Parkoviště P1 Bedřichov

Parkoviště se nachází u horní části přehrady Labská, při vašem příjezdu do Špindlerova Mlýna ho budete mít po pravé ruce. Od centra je vzdáleno cca 1km (15 min. chůze). V zimní sezóně je doprava návštěvníků z parkoviště zajištěna Skibusy. Parkoviště je určeno pro návštěvníky Špindlerova Mlýna, vozidla je zde možno odstavit i přes noc. Parkoviště není vhodné pro nákladní automobily a autobusy.

 

Provoz: nonstop

Kapacita: 250 míst pro automobily do 3,5 t

Obsluha: bez obsluhy


Parkoviště P2 Hromovka

Parkoviště se nachází u sedačkové lanovky Hromovka, kterou se dostanete do Skiareálu Svatý Petr (blíže Skiareálu Svatý Petr už nezaparkujete). Parkoviště je vzdáleno 50 m od autobusového nádraží a 200 m od centra města (4 min. chůze). V zimní sezóně je pro návštěvníky zajištěno spojení s ostatními částmi města Skibusy. U parkoviště se nachází nástupní zastávka linky Špindlerův Mlýn – Špindlerova Bouda. Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Vozidla zde není možné nechat přes noc.

 

Provoz: celoroční, nonstop

Kapacita: 300 míst pro osobní automobily

Obsluha: 7:00 – 22:00 s obsluhou


Parkoviště P2 Hromovka - dolní

Parkoviště je vzdáleno od centra cca 450 m (7 min. chůze). Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Na parkoviště zajedete přes P2 průjezdem mezi infocentrem a služebnou místních hasičů. V průjezdu mezi P2 a Parkovištěm spodní Hromovka platí zákaz zastavení. Výjezd z P2 je před benzínovou pumpou.

 

Provoz: 7:00 – 22:00 hod.

Kapacita: 300 míst pro osobní auta, 10 míst pro autobusy

Obsluha: s občasnou obsluhou do 15:00


Parkoviště P3 Medvědín

Parkoviště se nachází u lanové dráhy Medvědín, od centra je vzdáleno 1 km (cca 15 min. chůze). Celoročně je návštěvníkům zajištěna doprava do centra ski-busy či městskou hromadnou dopravou. Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Vozidla zde není možné nechat přes noc.

 

Provoz: celoroční, 7:00 – 16:00 hod. (22:00 - 7:00 zákaz stání pod pokutou 2.000 Kč)

Kapacita: 250 míst pro osobní automobily

Obsluha: do 15:00 hod., poté bez obsluhy


Parkoviště Horní Mísečky

Cena: pro držitele registrované karty GOPASS s nabitým produktem ZDARMA, ostatní 300,- /den nebo 150,- /3 hod.

Parkovací plocha se nachází na Horních Mísečkách. Leží vedle dolní stanice lanové dráhy Horní Mísečky - Medvědín. Parkoviště je dobrým výchozím bodem pro běžecké tratě, které na Horních Mísečkách právě začínají a končí. Na parkoviště se nedostanete ze Špindlerova Mlýna nýbrž z Jilemnice přes Vítkovice.

Bližší informace o parkovišti zjistíte u obsluhy parkoviště na čísle tel. 603 164 655 nebo na https://www.vitkovicevkrk.cz/turista/mapa-parkovani-obec-vitkovice.

Pro správné fungování parkovacího systému je potřeba použít pro výjezd výhradně stejnou kartu, která byla použita pro vjezd. Při odjezdu z parkoviště bez karty, která byla použita pro vjezd, kontaktujte před odjezdem obsluhu infocentra nebo půjčovny.