Cyklotrasy


Hory a kolo k sobě prostě patří. Cyklisté jsou vítáni na všech lanovkách Skiareálu Špindlerův Mlýn, kde jsou kola převážena zdarma. Od horních stanic lanových drah se pohodlně vydejte na nenáročné vyjížďky krásnou přírodou po hřebenech Krkonoš s dechberoucími výhledy. Nabízíme ty nejzajímavější cyklotrasy. 

Pro váš ničím nerušený cyklovýlet nabízíme zapůjčení elektrokol pro rodiče, a pro ty nejmenší máme připravené dětská kola značky Scott, které nabízíme při zapůjčení dospělých elektrokol zdarma.


Cyklotour Špindlerův Mlýn – Herlíkovice

Horní Mísečky – Haldy

Délka cyklotrasy: 12 km 
Od horní stanice lanovky na Medvědín se po cyklotrase K13 vydejte na Horní Mísečky k restauraci Stopa. Dále po cyklotrase K12 směrem k Haldám, nad Labským dolem dolů do Špindlerova Mlýna a dále po K14 zpět k dolní stanici lanovky Medvědín.


Výhledová trasa na Labskou boudu

Délka cyklotrasy: 21 km 
Náročnost: 3
Máte chuť se kochat výhledy a přitom nemít našlapáno 1000 výškových? Tak takhle trasa bude pro vás! Cyklotrasa začíná na horní stanici lanovky Medvědín, kde se přes Vrbatovu boudu vydáte přes Labskou louku. Na Labské louce nejenže uvidíte nejdelší vodopád v ČR - Pančavský vodopád, ale také se budete moci kochat výhledy na samotnou Sněžku. Na Labské boudě si můžete odpočinout nad jejich vyhlášeným borůvkovým koláčem a nebo horský pivem. 

 
Trasa do Labského dolu

Délka cyklotrasy: 16 km 
Náročnost: 2
Nenáročnou trasu podél Labe do Labského dolu si užije každý člen rodiny. Trasa je vhodná především pro děti, které začínají s cyklistikou v nádherném prostředí Labského kaňonu.

 


Trasa Na Strážné

Délka cyklotrasy: 16 km 
Náročnost: 2

Nenáročná trasa začíná u horní stanice lanovky Pláně, kde se přes Krásnou Pláň a poté Šestidomí dostanete do horské obce Strážné, která nabízí úchvatné výhledy spolu s dětským hřištěm a příjemným občerstvením.Trasa končí na dolní stanici Medvědín. Cyklotrasa je vhodná pro děti od 8 let.

 


Trasa na Benecko

Délka cyklotrasy: 24 km 
Náročnost: 3
Cyklotrasa vede od horní stanice lanovky Medvědín, přes Třídomí, na Rovinka až do nejvýše položené obce Č -  Benecko. Benecko se vyznačuje krásnými výhledy na západní Krkonoše. Obec nabízí dětský singltrack a Family Arenu, kde se můžete vyřádit v letní tubingu, horských kárách a přitom si dát skvělé občerstvení.

 


Trasa přes Farmu Hucul až na Rovinka

Délka cyklotrasy: 18 km 
Náročnost: 2
Jsou vaše děti milovníci zvířat a horské přírody? Stavte se na farmě Hucul, kde se v nadmořské výšce 1100 metrů pasou huculské koně. Nejenže si zde koně můžete prohlédnout, ale také se na nich můžete naučit jezdit. Farma nabízí výuku jizdy na koni nebo i vyjížďky do terénu. A pokud si vyberete jarní termín, můžete se na farmě účastnit tradičních květnových křtin hříbat, které svou historií sahají až do první poloviny 20. století.

 


Trasa na Krásné Pláně - Medvědín

Délka cyklotrasy: 12 km 
Náročnost: 1
Nenáročná trasa začíná na horní stanici Pláně a vede přes výhledovou trasu až na Krásné Pláně. Tuto cyklotrasu zvládnou i malí výletníci. Jako odměnu jim můžete ke konci trasy slíbit Trampolíny na dolní stanici Medvědín.