Bike trails


Mountains and bikes simply belong together. Bikers are welcome on all chairlifts in the Špindlerův Mlýn Ski Resort, where bikes are transported free of charge. From the top chairlift stations you can take a comfortable easy ride through the beautiful nature on the ridges of the Krkonoše Mountains, where you will get breathtaking views. We offer the most interesting bike trails.


Horní Mísečky – Haldy

Length of bike trail: 12 km
From the top chairlift station on Medvědín, take bike trail K12 towards Horní Mísečky to restaurant Stopa. Continue along bike trail K12 towards Haldy, down to Špindlerův Mlýn above Labský důl, and then along K14 back to the bottom station of the Medvědín chairlift.


Výhledová trasa na Labskou boudu

Délka cyklotrasy: 21 km 
Náročnost: 3
Máte chuť se kochat výhledy a přitom nemít našlapáno 1000 výškových? Tak takhle trasa bude pro vás! Cyklotrasa začíná na horní stanici lanovky Medvědín, kde se přes Vrbatovu boudu vydáte přes Labskou louku. Na Labské louce nejenže uvidíte nejdelší vodopád v ČR - Pančavský vodopád, ale také se budete moci kochat výhledy na samotnou Sněžku. Na Labské boudě si můžete odpočinout nad jejich vyhlášeným borůvkovým koláčem a nebo horský pivem. 

 
Trasa do Labského dolu

Délka cyklotrasy: 16 km 
Náročnost: 2
Nenáročnou trasu podél Labe do Labského dolu si užije každý člen rodiny. Trasa je vhodná především pro děti, které začínají s cyklistikou v nádherném prostředí Labského kaňonu.

 


Trasa Na Strážné

Délka cyklotrasy: 16 km 
Náročnost: 2

Nenáročná trasa začíná u horní stanice lanovky Pláně, kde se přes Krásnou Pláň a poté Šestidomí dostanete do horské obce Strážné, která nabízí úchvatné výhledy spolu s dětským hřištěm a příjemným občerstvením.Trasa končí na dolní stanici Medvědín. Cyklotrasa je vhodná pro děti od 8 let.

 


Trasa na Benecko

Délka cyklotrasy: 24 km 
Náročnost: 3
Cyklotrasa vede od horní stanice lanovky Medvědín, přes Třídomí, na Rovinka až do nejvýše položené obce Č -  Benecko. Benecko se vyznačuje krásnými výhledy na západní Krkonoše. Obec nabízí dětský singltrack a Family Arenu, kde se můžete vyřádit v letní tubingu, horských kárách a přitom si dát skvělé občerstvení.

 


Trasa přes Farmu Hucul až na Rovinka

Délka cyklotrasy: 18 km 
Náročnost: 2
Jsou vaše děti milovníci zvířat a horské přírody? Stavte se na farmě Hucul, kde se v nadmořské výšce 1100 metrů pasou huculské koně. Nejenže si zde koně můžete prohlédnout, ale také se na nich můžete naučit jezdit. Farma nabízí výuku jizdy na koni nebo i vyjížďky do terénu. A pokud si vyberete jarní termín, můžete se na farmě účastnit tradičních květnových křtin hříbat, které svou historií sahají až do první poloviny 20. století.

 


Trasa na Krásné Pláně - Medvědín

Délka cyklotrasy: 12 km 
Náročnost: 1
Nenáročná trasa začíná na horní stanici Pláně a vede přes výhledovou trasu až na Krásné Pláně. Tuto cyklotrasu zvládnou i malí výletníci. Jako odměnu jim můžete ke konci trasy slíbit Trampolíny na dolní stanici Medvědín.