Naučné stezky

Medvědí cesta a Špindlmanova mise v provozu již od 1.5.2020

Velmi oblíbené naučné stezky jsou příjemnou procházkou i malým dobrodružstvím v jednom. A zabavit se může celá rodina. Na Medvědíně můžete projít Medvědí cestou nebo splnit Špindlmanovu misi a na Pláni se zase vydáte po Mechové pěšince. S jízdenkou na lanovku dostanete mapku vybrané naučné stezky i s plněním úkolů zcela zdarma.Jízda za zvířátky

Délka naučné stezky: 7,7 km
Zbrusu nová naučná cyklostezka ve Svatém Petru vás zavede do světa obyvatel krkonošských lesů. Na každém ze sedmi zastavení se dozvíte víc o životě jednoho ze zvířátek, které můžete při troše štěstí potkat na procházce krkonošskou přírodou.

Špindlmanova mise

Délka naučné stezky: 9,5 km
Napínavá cesta plná hádanek a úkolů startuje na vrcholku Medvědína kousek od horní stanice lanovky a dovede vás zase zpět do Špindlerova Mlýna. Cestou plníte řadu zábavných i poučných úkolů tak, abyste dokončili misi tajemného hrdiny Špindlmana.Medvědí cesta

Délka naučné stezky: 8,6 km
Projděte se po vrchu Medvědín, kde stezka začíná, a zjistěte zajímavé informace o fascinující šelmě, která se kdysi toulala po Krkonoších – o medvědovi. Zabavíte i poučíte vaše děti a užijete si společně krásnou procházku na čerstvém vzduchu.

Mechová pěšinka

Délka naučné stezky: 3,8 km
Z vrcholu Pláň vede pohodová naučná stezka s poetickým názvem Mechová pěšinka. Pokud se po ní vydáte, dozvíte se celou řadu zajímavých informací o rostlinách, které v Krkonoších rostou. Budete je hledat, očichávat a vše zapisovat do deníku s mapkou, který dostanete k jízdence na lanovku.
Webkamery Špindlerův Mlýn


Sledujte živý přenos z kamery přímo ve středisku Špindlerův Mlýn a informujte se o aktuálních podmínkách


Všechny webkamery →Lanová dráha Medvědín v provozu denně, Svatý Petr-Pláň opět o víkendu 6. - 7.6.

Více info