Špindl Bike Park

Návštěvníky velmi oblíbený Bike Park ve Špindlerově Mlýně se nachází přímo v areálu Svatý Petr. V létě tady můžete vyzkoušet jednu z celkem šesti tratí včetně Pumptracku. V Bike Parku si přijdou na své jak úplní začátečníci, tak i zkušení bikeři. Stačí si jen vybrat jednu z našich tras. Jezdit mimo vyznačené trati je zakázáno.
 


Letní sezóna 2020 ukončena. Děkujeme za návštěvu.

Špindl Bike Park vznikl v roce 1994, jeho historie sahá až do roku 1995, kdy se zde jel první mezinárodní sjezdový závod.

Všechny tratě dnes připravuje MRSN Workxxx s patronem a spolutvůrcem Michalem Marošim, ikonou českého downhillu, několikanásobným mistrem ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistrem Evropy v Dual slalomu.

Aktuální informace najdete na Facebooku Špindl Bike Parku.

Půjčovna kol a vybavení se nachází přímo ve Spindl Motion Shop & Rental Svatý Petr.

Při vypůjčení je třeba složit kauci ve výši  1 000 Kč / kolo a předložit alespoň jeden platný doklad.

Půjčovna DH kol v provozu  ČT - NE  10:00 - 17:00

Rezervace kol a vybavení: RentalSvP@skiareal.cz. +420 702 282 706

Důležité upozornění: Prosíme návštěvníky, aby jezdili pouze po vyznačených bikových trasách! V případě porušení předpisů může být Bike Pass odebrán.



Obchod, půjčovna kompletního vybavení a servis se nachází u dolní stanice lanovky innogy line Svatý Petr. GSM: +420 702 282 706 E-mail: RentalSvP@skiareal.cz


CENÍK

Informace o trasách

Trasa Slopestyle

Délka: 250 m

Převýšení: 25 m

Obtížnost: pokročilí, méně pokročilí

V rámci Špindl Bike Parku je Slopestylová trať unikátem v ČR, a ideálně tak doplňuje možnosti pro nejširší okruh bikerů. Slopestylová trať má svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.


Skills centrum

Délka: 35 m

Převýšení: 0 m

Pokud chcete zdokonalit svou jízdu na horském kole a naučit se jezdit na lávkách, tak navštivte nové Skills centrum hned vedle Pumptracku.


Pumptrack

Délka: 75 m

Převýšení: 0 m

Obtížnost: začátečníci

Pumptrack je oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru. Zkušení jezdci zde nepotřebují používat pedály a pouhým "pumpováním" rukou i nohou při projíždění jejich umělých nerovností jezdí kolem dokola bez šlapání. Trať je také vhodná i pro úplné začátečníky a pro děti. Na Pumptracku můžete jezdit volně i na jakémkoliv kole.


Freeride

Délka: 2800 m

Převýšení: 450 m

Obtížnost: mírně pokročilí

Start: rozjezdová věž u horní stanice lanovky innogy line Svatý Petr. Trať vede po modré sjezdovce s častými odbočkami do okrajové části přilehlého lesa. Je méně technicky náročná a má spíše freeridový charakter. Je proto zábavná pro širší okruh jezdců. Zažijete na ní množství klopených zatáček, hliněných i dřevěných skoků a dřevěných lávek, které se dají případně i objet. Její povrch je na mnoha místech doplněn štěrkovým materiálem pro příjemnější pocit z jízdy.


Race pro zkušené jezdce

Délka: 2100 m

Převýšení: 450 m

Obtížnost: pokročilí

Trať, která vede pod šestisedačkovou lanovkou, dostala v roce 2017 novou tvář. Díky rekonstrukci je dnes trať jednodušší a přístupnější pro širší spektrum bikerů. Stále však zůstává nejtěžší tratí v Bike Parku. Je technicky náročná s velmi obtížnými pasážemi, které zvládnou jen zkušení jezdci. Její náročnost splňuje veškeré požadavky pro pořádání závodů (národního i světového typu). Na trati jsou přírodní i uměle vytvořené skoky, krátké dřevěné lávky a její povrch je tvořen hlínou, kameny a lesní půdou s kořeny a menšími skalkami.


Deep forest

Délka: 1200 m

Převýšení: 130 m

Začátek tratě je v půlce červené freeridové tratě, a to pod horní stanicí lanovky Hromovka, kde se odbočí doprava na zeleně značený trail Deep forest. Tento trail je hravý, zábavný a má charakter spíše freeridové tratě. V první třetině je na něm umístěno množství nenáročných lávek a klopenek, které poté přechází na rovný průjezd hlubokým lesem po lesní pěšině. Trať se plynule napojuje zpět na stávající červenou freeridovou trať.


Touristic downhill

Délka: 7000 m

Převýšení: 430 m

Obtížnost: začátečníci

Start Touristic downhill je vedle horní stanice šestisedačky innogy line Svatý Petr . Trať vede zpočátku po horské štěrko-drťové svážnici, dále pak po asfaltu a dolní část po panelové cestě zpět k dolní stanici lanové dráhy. Je to příjemná vyhlídková projížďka vhodná i pro začátečníky, rodiče s dětmi a amatérské bikery.







Vypůjčte si vybavení

 

V půjčovnách Spindl Motion vám rádi zapůjčíme sportovní vybavení.

 

Jít na půjčovny →