Parkování


Město Špindlerův Mlýn nabízí několik parkovacích ploch, na nichž můžete svá vozidla odstavit ať už na den, či na delší dobu. Provozovatelem většiny parkovišť jsou Služby města Špindlerův Mlýn, s.r.o.


Parkoviště P1 Bedřichov

Parkoviště se nachází u horní části přehrady Labská, při vašem příjezdu do Špindlerova Mlýna ho budete mít po pravé ruce. Od centra je vzdáleno cca 1km (15 min. chůze). V zimní sezóně je doprava návštěvníků z parkoviště zajištěna Skibusy. Parkoviště je určeno pro návštěvníky Špindlerova Mlýna, vozidla je zde možno odstavit i přes noc. Parkoviště není vhodné pro nákladní automobily a autobusy.

 

Provoz: nonstop

Kapacita: 250 míst pro automobily do 3,5 t

Obsluha: bez obsluhy


Parkoviště P2 Hromovka

Parkoviště se nachází u sedačkové lanovky Hromovka, kterou se dostanete do Skiareálu Svatý Petr (blíže Skiareálu Svatý Petr už nezaparkujete). Parkoviště je vzdáleno 50 m od autobusového nádraží a 200 m od centra města (4 min. chůze). V zimní sezóně je pro návštěvníky zajištěno spojení s ostatními částmi města Skibusy. U parkoviště se nachází nástupní zastávka linky Špindlerův Mlýn – Špindlerova Bouda. Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Vozidla zde není možné nechat přes noc.

 

Provoz: celoroční, nonstop

Kapacita: 300 míst pro osobní automobily

Obsluha: 7:00 – 22:00 s obsluhou


Parkoviště P2 Hromovka - dolní

Parkoviště je vzdáleno od centra cca 450 m (7 min. chůze). Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Na parkoviště zajedete přes P2 průjezdem mezi infocentrem a služebnou místních hasičů. V průjezdu mezi P2 a Parkovištěm spodní Hromovka platí zákaz zastavení. Výjezd z P2 je před benzínovou pumpou. Na parkoviště zajedete přes P2 jednosměrným průjezdem mezi infocentrem a služebnou místních hasičů.

 

Provoz: 7:00 – 22:00 hod.

Kapacita: 300 míst pro osobní auta, 10 míst pro autobusy

Obsluha: s občasnou obsluhou do 15:00


Parkoviště P3 Medvědín

Parkoviště se nachází u lanové dráhy Medvědín, od centra je vzdáleno 1 km (cca 15 min. chůze). Celoročně je návštěvníkům zajištěna doprava do centra ski-busy či městskou hromadnou dopravou. Parkoviště je určeno pro osobní automobily. Vozidla zde není možné nechat přes noc.

 

Provoz: celoroční, 7:00 – 16:00 hod. (22:00 - 7:00 zákaz stání pod pokutou 2.000 Kč)

Kapacita: 250 míst pro osobní automobily

Obsluha: do 15:00 hod., poté bez obsluhy


Parkoviště Horní Mísečky

Cena: pro držitele GOPASS s nabitým produktem ZDARMA, ostatní 300,-/den

Parkovací plocha se nachází na Horních Mísečkách. Leží vedle dolní stanice lanové dráhy Horní Mísečky - Medvědín. Parkoviště je dobrým výchozím bodem pro běžecké tratě, které na Horních Mísečkách právě začínají a končí. Na parkoviště se nedostanete ze Špindlerova Mlýna nýbrž z Jilemnice přes Vítkovice.

Součástí je 12 parkovacích míst pro karavany, které jsou zpoplatněny částkou 800,-/den a noc a je zde daná doba příjezdu a odjezdu v čase 8.00 - 16.00. Poplatek za parkovaní se platí přímo u obsluhy v hotovosti (na parkovišti je bankomat). Informace o volných místech zjistíte na čísle tel. 604 929 600. 

Pro správné fungování parkovacího systému s kartami gopass je nutné vjet i vyjet za použití stejné gopass karty, která splňuje podmínky pro parkování zdarma. Pokud dojde k vjezdu za pomoci jiné karty či vyžádání parkovacího lístku na vjezdové závoře, není poté výjezd na kartu gopass umožněn.

Kapacita: 130 míst pro osobní automobily

Obsluha: od 8:00 do 16:00