Světový pohár žen 2019

Světový pohár žen se vrací po osmi letech do Špindlerova Mlýna. Buďte u toho!Před osmi lety hostil Špindlerův Mlýn Světový pohár ve sjezdovém lyžování naposledy. A letošní zimní sezonu budou mít jeho návštěvníci možnost zažít ho znovu. A vy můžete být u toho. Tenhle velký mezinárodní závod se do Krkonoš vrací 8. a 9. března 2019.
Na černé sjezdovce ve Svatém Petru změří své síly světová sjezdařská špička v disciplínách, jako jsou slalom a obří slalom. Na start se postaví i zlatá dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká, která od dětství lyžovala právě tady ve Špindlerově Mlýně.
Skiareál má s pořádáním velkých mezinárodních závodů bohaté zkušenosti a také na tento ročník se důkladně připravuje. V roce 2011, kdy se v Krkonoších akce konala naposledy, stála na startu česká hvězda Šárka Záhrobská. A v roce 2019 se můžeme těšit nejen na Ester Ledeckou. Návštěvníci závodu mají jedinečnou příležitost vidět i další sjezdařská esa. Například Američanky Lindsey Vonn a Mikaelu Shiffrin nebo slovenskou sjezdařku Petru Vlhovou. Zatímco v pátek 8. března se pojede obří slalom, v sobotu 9. března naváže dvoukolový slalom „speciál“. Pořádání podobných velkých mezinárodních závodů je pro skiareál velká výzva i odměna. Už jen zařazení Špindlu do kalendáře závodů Světového poháru předcházelo mnoho práce a příprav. Míst, která stojí o to, aby se Světový pohár konal právě tam, je totiž nespočet. Letošní zimu se ale do tohoto elitního klubu, do kterého patří například Svatý Mořic ve Švýcarsku, francouzské Val d’Isère nebo Flachau v Rakousku, zařadí i český Špindl. „Přípravy jsme rozhodně nepodcenili a intenzivně na akci pracovali už před samotným začátkem zimní sezony. A věříme, že na závody přijede velká spousta fanoušků z Česka i ze zahraničí. Živý televizní přenos všech závodů bude přenášet několik televizních stanic a návštěvníci na místě zažijí skvělou atmosféru,“ říká René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
A skiareál má další velké plány. Společně se slovenským areálem Jasná v Nízkých Tatrách vytvořil v souvislosti se Světovým pohárem dlouhodobý projekt, který oslovil Mezinárodní lyžařskou federaci FIS. Máme se na co těšit. 


Objevte výhody věrnostního programu

Slevy a body za každý nákup s kartou GOPASS.
Zpět na úvod


Skiareál Špindlerův Mlýn: ráj uprostřed Krkonoš. Cíl tisíců lyžařů a snowboardistů. Centrum zimních sportů.


← Zpět na úvod