Kluziště, Pribináčkův dětský koutek, Ledárium mimo provoz. Vlek Medvědín - Hřiště (P) v provozu pouze v sobotu a v neděli. Vlek Svatý Petr - hřiště (D) mimo provoz. Více...

Naučné stezky

Naučné stezky

Skiareál nabízí v rámci střediska 4 naučné stezky pro rodiny s dětmi na Medvědíně a Sv. Petru. Na Medvědíně můžete projít Medvědí cestu nebo Krakonošův příběh a na Pláni jsou stezky Stezka stopaře a Mechová pěšinka.

Medvědí cesta 8,6 km

Medvědín: Projděte se po Medvědíně a přečtěte si příběh posledního medvěda jménem Meďánek, který se kdysi toulal v Krkonoších. Navíc se během cesty dozvíte o této šelmě, která v České republice dodnes žije, mnoho zajímavých informací. Nezapomeňte se zastavit  v restauraci Chata Stopa pro točenou kofolu zdarma, kterou získáte s kartou GOPASS nebo když se přímo na místě zaregistrujete.

Mapka k nahlednutí zde.

Medvědí cesta 8,6 km
Krakonošův příběh 9,5 km

Krakonošův příběh 9,5 km

Medvědín: Víte kde a jak se Krakonoš narodil? Jestli dostal své jméno po Krkonoších nebo Krkonoše po něm? To vše si můžete přečíst na stezce vedoucí z Medvědína do Špindlerova Mlýna, kde se dozvíte něco o Krakonošově životě, co jste ještě určitě neslyšeli. Během stezky děti řeší různé úkoly a kvízy. Nezapomeňte se zastavit  v restauraci Chata Stopa pro točenou kofolu zdarma, kterou získáte s kartou GOPASS nebo když se přímo na místě zaregistrujete.

Stezka je přístupná pro pěší s kočárky i vozíčkáře.

Mapka k nahlednutí zde.

Stezka stopaře 7,7 km

Sv. Petr: Chcete se stát lesními detektivy a naučit se stopovat zvířátka, která chodí lesem? Naučí vás to stezka stopaře, kde se seznámíte se zvířaty a jejich otisky, které za sebou zanechávají. A až příště uvidíte stopu na cestě, hned budete vědět, kdo před vámi šel. 

Stezka je přístupná pro pěší s kočárky i vozíčkáře.

Mapka k nahlednutí zde.

Stezka stopaře 7,7 km
Mechová pěšinka 3,8 km

Mechová pěšinka 3,8 km

Sv. Petr: Cesta mechovou pěšinkou vás sice nečeká, ale během této stezky se naučíte mnoho nového o rostlinách, které rostou v Krkonoších. Budete je hledat, zkoumat, očichávat a všechno co zjistíte, zapíšete. Nakonec dostanete odměnu za všechny správné odpovědi. 

Mapka k nahlednutí zde.

Kontakt:

 

+420 499 467 101

skiareal@skiareal.cz

Jak se k nám dostanete

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.