Kluziště, Pribináčkův dětský koutek, Ledárium mimo provoz. Vlek Medvědín - Hřiště (P) v provozu pouze v sobotu a v neděli. Vlek Svatý Petr - hřiště (D) mimo provoz. Více...

&nspb;

Moderní zasněžovací systém

Dokonalejší technické zasněžovaní

Vzhledem k tomu, že se osvědčil nainstalovaný tyčový systém zasněžování na Medvědíně a ve Svatém Petru, proto jsme se rozhodli i letos pokračovat v jeho modernizaci. Na tuto sezónu vylepšili zasněžovací systém na černé sjezdovce na Medvědíně a tak bude od letošní zimy v případě vhodných podmínek rychleji vysněžena i tato sjezdovka.

Všeobecné informace o zasněžování:

Sněhová děla mobilní (nízkotlaká) rozmístěná na místech, kde chceme nejdříve zasněžovat se spouští dle venkovní teploty a vlhkosti vzduchu, z čehož vzniká součinitel, který se nazývá vlhká teplota. Vlhká teplota nutná pro spuštění mobilních vrtulových děl je min. -3,5 °C.

Mobilní sněžná děla

Tyčová děla (vysokotlaká), která jsou rozmístěna a ukotvena na pevných místech podél sjezdovek mají spouštěcí teplotu od -2,5 až -3,5 °C, dle venkovní vlhkosti vzduchu viz výše.

Tyčová děla ve Sv. Petru

,

Největší efekt zasněžování však vzniká až od teplot pod -5 °C a nižších , kdy se na dělech spouštějí další okruhy trysek a děla vyrábí více sněhu .

Výkon děl je také ovlivněn sílou a směrem větru . Stává se často že jsou teplotní podmínky ideální, ale síla větru nebo jeho špatný směr je takový, že se dá zasněžovat velmí špatně nebo i vůbec.

Zpět na seznam akcí

Kontakt:

 

+420 499 467 101

skiareal@skiareal.cz

Jak se k nám dostanete

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.